20. yılımızı onur ve gururla kutlamanın kıvancını yaşamaktayız. 1987 yılından günümüze bizlere bu gururu ve onuru yaşatan ülkemizin sınai ve ticari işletmelerine teşekkür ederiz.
 
Sınai ya da ticari, şahıs ya da kurumsal işletmelerimiz üretim aşamasında yoğun emek ve yoğun işgücü harcamaktadırlar. Türlü zahmetler sonrasında elde edilen mamül ürün ancak iyi bir ambalaj sayesinde tüketici nezdinde değer kazanır. Ürünümüzü ister iç pazar, ister ihracat için üretelim; doğru ambalaj ve ambalajlama standartlarını kullanmadığımızda yoğun emeklerimizin karşılığını almamız pek mümkün olamamaktadır.
 
Sınai ve ticari işletmelerimiz markalaşma çalışmalarına büyük önem vermekteler ve bu konuda çok çaba sarfetmektelerdir. Markalaşma çalışmaları aynı zamanda şirketlerimize ciddi maddi külfetler yüklemektedir. Sadece reklam boyutuna baktığımızda bu bile önemli yer kaplar. Nitekim çoğu zaman işletmelerimiz ürünlerinin ambalajlarını önemsemezler ve markalaşma çabalarının karşılığını almakta ya zorlanırlar ya da başarısızlık kaçınılmaz olur.
 
Ülkemizin alınteri ve göz nuru üretimine katma değer oluşturmayı her zaman borç bildik, bilmeye devam edeceğiz.
 
Mehmet Hüseyin Ertem